Saksa soomukid

Sai jälle üle pika aja leitud motivatsioon ning mõned ammualustatud vidinad riiulinurgast üles otsitud. Pole kaua miniatuuride-asjaga tegelenud ja mõtlesin, et piitsutan end pisut, enne kui päris ära unustan. Nimelt olid mul mingist suvalisest ajast (tõesti ei suuda meenutada – miski kevad ehk) jäänud pooleli 6-rattaline Sd.Kfz. 232 ja Sd. Kfz 250/3. Mõlemad mudelid olid mingil hetkel põnni kätte sattunud, mistõttu nende väljaulatuvad osad (kaasa arvatud rattad-teljed) olid mõnevõrra kahjustada saanud. Kuna ka värve polnud kaua kasutatud, nägid nad välja sellised:

Kui paks tolmukiht oli topsikutelt eemaldatud, võtsin ette soomukite remondi, mis olid küll alusvärviga kaetud, kuid ideeliselt nägid välja sihukesed (defektid, tuleb teil endal juurde mõelda, kuna see on enne defektide lisamist tehtud pilt):

Pärast pisukest arupidamist ning hädavajalike remonditoimingute läbiviimist, jõudsin taas värvimiseni. Otsustasin, et kõrbevärvust on juba proovitud – seekord teeme ausa saksa halli… Sobiva toonini jõudnud, maalisin mustad soomukid halliks… Pisu tooni sai ka mehikestele antud…

Saanud ülesandega võrdlemisi rahulolevalt hakkama, jäi mu hinge närima siiski väike tõbras, kes ei olnud pildistamisalusega väga rahul… Niisiis võtsin sellesama papilt aluse, mida eelneval pildil näete ning tegin sellele mõned visuaalsed ning funktsionaalsed parandused:

Katsin papitüki PVA-ga ja seejärel liivaga (ise korjasin lasteaia liivakastist – sealt saab kõige paremat liiva. Tell your friends!). Väike märge neile, kes PVA-d kasutavad – tarbides kirjatarvetepoest ostetud PVA-d, võib vabalt seda otse kasutada. Ostes aga ehituspoest suurema potsikuga liimi, tuleb seda eelnevalt mingis pisikeses nõus, milleks võib vabalt olla palett, veega segada, et see vedelamaks muutub. Eelneval pildil on näha, et laiali ajades suutis osa liimist enne liiva pealekandmist juba ära kuivada…

Muru installeerimiseks soovitan samuti kasutada lahjendatud PVA-d, kuigi siin suuremat vahet ei ole, kui just ei taha suurt muruplatsi teha…

Mõned kivid käivad asja juurde, kuid muudavad hoidistamise keerulisemaks – seda just vaid suuremate kivide puhul. Väiksemate kividega platsi saaks vabalt kasvõi mapi vahel ringi tassida, kuid kui aluse külge kinnitada veel ka 5 cm kõrgune kivist obelisk, muutub selle asja mappi surumine võrdlemisi vaevarikkaks (ma ei väida, et võimatuks)….

Päris kena platz… Suuremaid lahinguid selle peal küll ei pea, kuid mõne kahevõitlusega saaks vast isegi hakkama… Mõtlesin veel lisada mõne vareme siia kuhugi, kuid kust kurat seda veel saada.

Lõpuks sai ka soomukid läbi häda platsile aetud ning sõduritele käsk antud liikumatuna püsida. Paremal üleval nurgas olev kivi ongi see lollus, millega ma aluse storage-probleemi probleemseks muutsin. Mitte, et see hea välja ei näeks…

Nagu tähele võite panna, on Sd. Kfz 250/3-l puudu antenn – see oli suvises kaoses koos antennivarrastega kaduma läinud. Kui ma kunagi selle leian, siis lisan pildile.

Kuna need mehikesed on keskeltläbi 34 mm kõrged, võib eeldada, millist vaeva ning südamevalu nende värvimine põhjustas. Proovi ise puhta südametunnistusega värvida teise mehe trakse, kui tüüp on sust 54 korda väiksem…

Teen kindlasti kunagi veel pilte – pisu põhjalikumalt. Praegu peate aga leppima minu madala tehnoloogilise ning veel madalama professionaalse tasemega. Põhjus, miks nendega sai vähem vaeva nähtud, kui neile eelnenud tankiga, on lihtne – üritasin need soikujäänud projektid lihtsalt ära lõpetada, et pisutki värvimishoogu sisse saada. Esialgu paistab, et on töötanud. Just seepärast ei viitsinud ma hakata tegema kõiksugu mürsuauke, tühje kumme (mida tegelikult ei olegi nii raske teha, kui järele mõelda), roosteauke ja muid sihukesi iluasju.

Jõuludeni on jäänud alla nädala – seekord vist jõulumängu ei tee… Kuigi ma ei saa öelda, et ma ei oleks sellele vahepeal mõelnud. Kui keegi aga miskit soovib, võib julgelt teada anda – jõuluvana teed on kummalised!

Tegelikult on üks hea uudis kah. Minu ammune kolleeg Lauamängur on mitmeaastasest unest taas üles ärganud ning blogib nagu jänes innaajal. Lisaks on veel kätte võtnud ning oma blogi kujundust muutnud. Visake pilk peale, kes veel näinud pole – täitsa muhedalt kirjutab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: