Uue ulmeajakirja “Reaktor” I number

Täna anti avapauk uue ulmeajakirja ilmumiseks. Toimetuse nimel võtab sõna Agur Tänav, kes ütleb muuhulgas järgmist:

“Ajakiri on loodud fännidelt-fännidele. Loodame hoida ilmumise igakuise ja avaldada mitte ainult ulmejutte, vaid ka arvustusi, intervjuusid, artikleid ja jutulabori ning töötubade ülevaateid. Üks peamisi eesmärke ajakirjaga on anda uutele autoritele võimalus astuda lugejate ette. Nüüd kui Jutulaboris ja Tartu kirjutamise töötubades sünnib pidevalt uut ulmekirjandust oleks patt seda jätta kuskile tolmuma.

Enamus ulmikuid ei viitsi Jutulaboris sobrada, kuna seal on ikkagi alles algusjärgus jutud. Kirjutamise töötubade jutte ei ole aga üldse võimalik peale töötubade leida. Vahva oleks kui autorid saadaks jutte paberajakirjadesse, aga seal ei pruugita alati avaldada või ei usalda autorid ise ennast piisavalt, et seda ette võtta. Algernon on üks võimalus noortele autoritele ja vanasti ta selleks oligi mõeldud, kuid aja jooksul on Algernoni latt tõusnud ja paljud algajad ei pruugi seda ületada. Seepärast otsustasime, et on vaja Algernoni kõrvale uut, veidi vabamate kriteeriumitega ajakirja. Stiilis, et kui “Algernon” on Eesti ulme “Sirp”, siis “Reaktor” saab olema “Eesti Ekspress” vms :)”

Esimene number sisaldab intervjuud Mari Järvega ja autori debüütromaani “Esimene aasta” arvustust, Ove Hillepi artiklit ulmelistest lauamängudest, filmiarvustuse, uudiseid ja 5 juttu Eesti vähemtuntud autorite (Tea Lall, Artur Räpp, J.J. Metsavana, Elli Hansaar, Seili Ülper) sulest. Algernonist oluliselt värvikirevama ajakirja plusside hulka tuleb lugeda kindlasti kaanepildi olemasolu.

Tekst krabatud ulme.ee lehelt.

Igastahes head lugemist – ajakirja enda link kah.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: