Troonide mäng – teine väljalase

Tublimad FFG fännid juba teavad järjekordsest antud ettevõtte marketingutrikist – kui kaubamärk vana ära hakkab vajuma, siis haibi pisu ja lase uues purgis välja. Kuna sealsed tegelased ei osanud miskit uut välja mõelda, anti see ülesanne kunstnikele ning nõnda tekkiski Troonide mäng – teine väljalase.

Troonide mängu näol on tegemist ausaltöeldes täiesti suurepärase mänguga. Olen sellest varem juba oma blogis kirjutanud ning ega teisedki väga laisad ei ole – seega peaks päris paljudel üsna selge olema, millega siis tegu on. Suur osa mängust kujutab endast läbirääkimisi teiste fraktsioonidega, sõlmides nendega rahu, kuulutades sõdu või nurudes poliitilist toetust. Sõdimine on geniaalselt lihtne ega hõlma mitte ühtegi täringut. Igati tore mäng seega…

Oma osa on kindlasti mänginud FFG otsustes väga edukas mänguga sama nime kandev linateos ning ega ka viienda raamatu ilmumise samaaegsus ei saa suur kokkusattumus olla. Ise pole veel lugenud aga suuremad tõpras netis juba spoilerdavad…

Aga mida huvitavat nad siis selle mänguga tegid, et inimesi ostma meelitada?

Esiteks, nagu näha, on muudetud laua kujundust. Ei saa öelda, et see mind kuidagi väga erutaks. Miskipärast on FFG iga teine väljalase jõledam kui esimene – sama tehti nimelt Arkham Horroriga, kus heledad toonid tehti sihukesteks tumedateks ja pastelseteks… Servariba on ümber tõstetud ning näeb ausaltöeldes isegi äge välja.

Klientidele on muidugi ilmne lohutus teada, et mängus on olemas osad jubinad ning mehaanikad mõlemast laiendist. Kahjuks aga ei ole näha olnud “Mõõkade marust” pärit mängulauda, mis mängule täiesti uue mõõtme andis. Et siis üks laiend (Kuningate kakelung) tundub täies mahus olevat esindatud, kuid “Mõõkade marust” paistavad olevat krabatud vaid peotäis nodi (garnisonid ja ebardite kaardid). Välja on siiski kahjuks jäetud suurepäraselt funktsioneerinud väejuhid ja taktikakaardid (need vist kuidagi asendati – saab näha).

Uue näo saavad ka Westerose kaardid, mis millegipärast meenutavad mulle kogutavast kaardimängust pärit “plot” kaarte. Igal juhul pakuvad nad silmale pisu rohkem ilu kui eelmised (mitte et noil miskit häda oleks olnud).

Nagu mainitud, et antud vist kunstnikele minutitki puhkust, kuna uus ilme kaunistab ka kojakaarte. Juurde on nuputatud ka hulgaliselt kaartide eriomadusi – võrdlesin kõigi versioonidega. Pildid ja kujundus on igastahes täitsa kenad.

Mõõkade marust” pärit ebardikaardid on õnneks uude versiooni juurde lisatud. Tore on, kuna need muudavad iga rünnaku müürile üpriski omanäoliseks ja mitte üldse tüütuks. Ega ka nende kujunduse pealt kokku pole hoitud.

Ilmselt ei saa keegi vaielda, et uued käsud näevad üpriski vinged välja. Eelmised olid küll lihtsamad ning ilma sihukeste kellade ja viledeta, kuid vahel on neidki tarvis. Tundub, et käskude juures olulist muudatust pole läbi viidud…

– Introducing new innovations like player screens…

Mängijatele sirmide andmine on tõesti uudne ning innovaatiline mõtteviis – huvitav, et sellele keegi teine pole tulnud… Olgu see eelne lause nii irooniast nõretav kui vähegi olla saab, on mõte siiski hea, kuna selle abil on lihtsam varjatult käske paigutada, oma võimu piire rehkendada ning lisaks sellele kõigele paistavad need silma suurepäraste viitelehtedena.

Täiest uute jubinatena on mingid lahingukaardid, millest ilma reegliteta lihtsalt aimugi ei saa… Arvasin algselt, et tegu võiks olla nende fännide poolt loodud taktikakaartidega, kuid miks seal siis miski number peal on…

Igastahes ei oskagi nüüd öelda, kas tegu on hea või halva asjaga, et FFG otsustas võtta ette pisu kivisema tee, kui lihtsalt sama mängu releasimine, tundub see nende jaoks ära tasuvat – paljud fännid on vaimustuses ning kuna vana mäng on poodidest enam-jaolt otsa saanud… noh, loodus ei salli tühja kohta.

Eel-tellimusega saab mängu kätte 59,95 $. See on enam-vähem sama hind, millega seda siinmail müüakse, kuid tuleb arvestada, et selle sees on ka terve laiend “Kuningate kakelung” (ehk siis 6 mängijat, sadamad ja piiramismasinad) ning jupike ka teisest laiendist.

Kui see Essenile jõuab ning mul raha juhtub olema, siis mõlkus meeles mõte see endalegi soetada. Tegu on siiski väga hea ning kena mänguga… Pealegi on mu vana eksemplar üpriski sodiks mängitud ning mõned käsud silmnähtavalt kulunud.

FFG lehelt pärit uudis.

 

Advertisements

5 kommentaari to “Troonide mäng – teine väljalase”

 1. Kindel plaan antud mäng soetada ning seepärast küsin asjatundja käest nõu. Mis valemiga see kõige lihtsam oleks?
  Kindlasti on siin teisigi, kes seda ostu plaanivad ning äkki oleks mõtekam väed ühendada.

  Vastukaja ootama jäädes

  • Esimese asjana tuli pähe pre-order kas siis otse FFG’st või mõnest teisest USA poest niipea, kui see võimalikuks saab. See on ilmselt kõige kiirem variant. Postikulu muidugi tuleb sinna otsa üpriski mõnus – oma rahakoti peal proovitud.

   Teine variant oleks lihtsalt hiljem mõnest netipoest (või suisa e-bay’st) osta, mis ei pruugi tulla odavam ning postikulu võib vabalt tulla samasugune. On mõned üksikud kohad, mis saadavad raamatuid/mänge ka tasuta üle maailma – iseasi, kas see odavam tuleb, kui see vajalik mäng sinna üldse müügile ilmub.

   Kolmas variant oleks suhelda kohalike lauamängutarnijatega (Ludo & lauamangud.ee), kes võivad sulle selle mängu mingisse tellimusse sisse susata. Ilmselt ei pruugi see olla kõige kiirem variant, kuid kindlam kindlasti.

   Loomulikult on sinu otsustada, kas annad raha otse välismaisele mängufirmale ja sealsetele postitöötajatele või annad oma raha Eesti lauamängutarnijale ning lased temal esimestele maksta 🙂

  • Lauamangud.ee andis just Facialis teada, et nende kaudu saab seda tellida – 53 eurikuga.

 2. Ma reklaamin ka, et Ludos on mäng nüüd kohal.
  Tavahind 55 €, soodustused klubiliikmetele ja ISIC-kaardi omanikele.

 3. Very Good news indeed.
  Mul tellimus lauamangud.ee`s tehtud nii et jään rõõmustavat sõnumit ootama.

  Äkki isegi juba täna.

  Fingers crossed =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: