Ticket to Ride

kaas

Ühel tuulisel sügisõhtul kohtusid ühes linna vanima ning privaatseima kõrtsi tagatoas viis vana sõpra. Kõik nad olid tulnud pika maa tagant – üle terve maailma – et kohtuda sel kindlal päeval … 2. oktoobril 1900, 28 aastat pärast seda kui Londoni veidrik, Phileas Fogg, võttis vastu ja võitis kihlveo 20 000 naelale, reisides 80 päevaga ümber maailma.

Päeval, mil artiklid Foggi võidust täitsid kõik ajalehed, käisid need viis koos ülikoolis. Inspireerituna tema hiiglaslikust kihlveost, tähistas seltskond pärast paari klaasi kohalikus kõrtsis tema ümbermaailmasõitu tagasihoidlikuma kihlveoga – pudel punast bordoo veini sellele, kes jõuab esimesena Le Procope Pariisis.

Iga järgnev aasta tähistasid nad kohtudes aastapäeva ning austasid sellega Foggi. Ning iga aasta tõstatati uus reis (alati järjest keerulisem) ning kihlvedu (alati suurema võidusummaga). Nüüd, sajandi koidikul, oli aeg uueks võimatuks rännakuks. Panuseks: 1 miljon dollarit – võitja saab kõik. Eesmärk: näha, kes neist suudab 7 päeva jooksul rongiga rohkematesse Põhja-Ameerika linnadesse. Reis algas otsekohe…

Reisipilet on üleriigiline rongiseiklusmäng. Mängijad võistlevad erinevate linnade ühendamises, omastades Põhja-Ameerika kaardil raudteid.

Ameerika

Pole pikalt ühestki lauamängust kõnelenud, mistõttu leidsin suurepärase aja olevat just sestsamast vahvast rongimängust pisu kirjutada. Mis siin palju ikka seletada – enamus juba Euroopaversioonis (ka Lauamänguri blogi on sellest jutustanud) lahti seletatud.

Selle sarja esiisa mängulaud kujutab endast USA kaarti 20. sajandi algul. Meeldiv vaheldus, kui Euroopa kaart peaks ära tüütama 🙂

vagunid

Ka algses Reispassis tuleb opereerida vagunikaartidega, kuid erinevalt paljudele tuttava Euroopa versiooniga, on siinsed kaardid kõik kaks korda väiksemad. Jap, 67 x 43 mm. Harjumatult pisikesed. Samas mõõdus on ka piletikaardid, sobides pigem reisule kaasa kui sedavõrd suurde karpi…

Laud

Erinevalt aga oma järglasest Euroopa-mängust puuduvad algsel versioonil nii jaamad, tunnelid kui ka praamiteed…. No kuhu sa Ameerikas ikka praamiga saad – Manhattanile ehk… Seega on ikka suhteliselt kehv variant, kui sul kusagil keset Dallast kott pähe tõmmatakse ega enam edasi lasta. See muudab mängu hoopis karmimaks ning mingil määral ka kiiremaks, kuna siin ei saa väga kaua ehitamisega oodata, sest vastane võib lihtsalt oma rööpad enne maha lükata ning siis on kellad.

roobas

Pole küll just Washington-Miami ekspressraudtee, vaid meie oma kodune Tartu-Valga tiguliinid.

Kuna Ticket to Ride on juba pikemat aega kultusmängude hulka kuulunud, pole imestada, et talle mitteametlikult tohutult lisakaarte on vorbitud.

Aafrika_BWAustraaliaHispaania

Täna sai üle poole aasta ka Agricola pealt tolm puhutud ning Ken-Kevin said taas oma loomalikke kirgesid rahuldada…

Ken-Kevin

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: