Troonide mäng – 9 mängijaga

Et reedeseid sündmusi ausalt ära seletada, tuleb alustada päris algusest, kus Martti leidis, et tal oleks aeg aastake vanemaks saada. Sellest lähtuvalt meisterdas ta omale 9’le mängijale mõeldud Troonide mängu, kus tuttavatele kodadele on lisandunud Targaryenid,  Tullyd ja Arrynid. Olulisi reeglimuudatusi ei olnud – uutena tulid vaid teed, kus sai korraga asuda mitme koja väed ning natu teistsugused taktikakaardid. Miski poole seitsme paiku said 9 mängijat laua taha istutud ning hakati tegelema esimese käigu tavapärase diplomaatia ja käskude asetamisega.

Tully (sinised) ja Starkiga otsustasime moodustada Eesti konföderatsiooni (sini-must-valge), mis oli ootamatult tõhus. Lõunas väga kindlalt formuleeritud liite ei moodustatud, kuid Martell ja Tyrell paistsid igastahes kahtlaselt sõbralikult läbi saavat.

IMGP2484

Targaryen proovis oma koorunud lohe abiga Westerose mandril kanda kinnitada, kuid vaeseke aeti kohe minema ning laevad pandi samuti põlema. Tully ja Greyjoy astusid Lannisteride vastu (sünnipäevalaps Martti), kes pani küll vapralt vastu, kuid Tullyde ratsaväe ees oli ta sunnitud loovutama siiski omajagu maatükke.

IMGP2486IMGP2489IMGP2497

Kolmanda käigu alguseks olid Lannisterid, kelle kohe kuidagi sõjas ei vedanud, laualt kadunud. Lannisport ja Casterly Rock kuulusid Greyjoy meresõitjatele ning sisemaad kontrollisid Tullyde ametnikud. Lõunas toimus pisike hõõrumine Martellide ja Baratheonide vahel, kuid kokkuvõttes ei toimunud ühtegi lahingut ning vaid üks maatükk vahetas omanikku. Starkid olid jõudnud oma laienemispoliitikaga Kaksikuteni ning asusid vapralt võitlema Eyrie valitsejannaga. Lannisteride eemaldamisega tekitasime paralleeli Eesti vabadussõjaga 1918 aastal, kui sinised võitlesid punaste vastu, soomepoisid tulid üle mere appi ning valged olid moraalseks toeks.

IMGP2499IMGP2501

Tuleb tunnistada, et Lannisterist sõjandusministri abiga suudeti Starkide rünnak Orule tagasi tõrjuda ning asuda ise pealetungile põhja. Seoses Lannisteride lahkumisega kaardilt muutus Tyrell Greyjoyde vahetuks naabriks, mis tähendas uusi asjatuid verevalamisi. Kusagil üheksandal käigul (tuleb ära märkida, et mängu maksimaalne kestvus on 14 käiku) ning pärast 9 tundi mängimist avastasid suured Westerose kojad, et Tullyd on võidule kahtlaselt lähedal, mis tähendas jõudude koonumist Eesti konföderatsiooni vastu. Selleks ajaks tekkinud tugev Lõuna kolmik (Tyrell, Martell ja Baratheon) otsustas ise suuremast lahingutegevusest välja jääda ning ekpluateerida pigem Targaryenide draakoneid ilmses lootuses, et need hukka saavad.

IMGP2502IMGP2510

Ei ole vist vaja mainida, et meie võimas konföderatsioon hakkas tasapisi lagunema. Idast tungisid Tullyde vägedele peale lohed ning meritsi põhja saabunud Dorne sõdalased tegid edukaid vallutusi Starkide põlistes valdustes. Põhja poole suundusid ka Arrynite väed. Vaid Greyjoy ja Tyrellide arvukates lahingutes ei suutnud kumbki pool otsest ülekaalu saavutada. Blackwateri ümber koondunud vägede kolmnurktoetus oli piisavalt tugev, et igasugune Greyjoyde rünnak tagasi lüüa (saavutades vist vahepeal isegi 16’se lahingtugevuse). Samuti oli Greyjoyde laevastik Lannispordi ümber pidevates lahingutes karastunud, et peatada suverüütlite amokkijooks.

IMGP2514

Kolmeteistkümnendal käigul võitis ootamatult Martell, kes tänu edukatele manöövritele põhjas suutis 7 kindlust kätte saada. Kell oli selleks ajaks saanud umbes kuus ning ilma tseremoonitsemata läks seltskond laiali. Vaid mina jäid Marttile seltsi mängu kokku panema ning oma jooki lõpetama. Neid jooke oli selleks ajaks juba suht omajagu hinge all ning silm hakkas kah tasapisi kinni vajuma. Igastahes jõudsin koju miski natu enne seitset.

See peaks seletama ja loodetavasti välja vabandama minu täiesti masendava altvedamise laupäevastst Twiligh Imperiumi mängimisest. Hommikul koju jõudes oli mul kindel plaan 5 tunnikest magada ning seejärel minna galaktikat laiale lammutama. Kui aga Costello mulle 12 ajal helistas, ei olnud ma enam nii entusiastlik. Peas oleks nagu Robert Baratheon ja prints Rhaegar kolmhargil taas kokku saanud ning keel ei suutnud hästi lauseid formuleerida. Seega pidin galaktika vallutamise sel korral ära jätma. Väga kahju, et teid sedasi alt vedasin…

Mingil põhjusel hüppas Harlet mulle õhtul kraesse. Oli mulle paar päeva tagasi seletanud, et tahab mängida ning minu vastuse peale “võib täitsa mõõta” eeldas ta ilmselt, et see kindlakäeline lubadus on. Inimesed on ikka tihtipeale väga huvitavad…

Arkham

Vahepeal sai Tellaga kahekesi ka Arkhamit mängitud. Võtsime ette baasmängu vaid Vaarao laiendiga. Sedasi mängides tekib mängust hoopis teine tunne, kuna kõik sündmuskaardid (nii Arkhami kui ka teispoolsuste) on vaid laiendi omad ja seega kindlalt teemakohased. Kunagi, kui kõik laiendid sedasi ära proovitud, peab kirjutama koondposti.

MAP

6 kommentaari Kellele: “Troonide mäng – 9 mängijaga”

 1. Njah, ilmselt peaksin ma nüüd tegema postituse “Twilight Imperium seitsme mängijaga”. 😕 Sest paraku nii läks, kuna mina olin tõepoolest nii naiivne, et võtsin paar nädalat tagasi planeeritud ja mitu korda üle kinnitatud lubadust kindla pähe. Ikka päris kuri olin, kui kogu kaheksa mängija setup tuli ootamatult seitsme peale ümber teha. 😡

  Järgmine kord pead ikka väga ilusasti paluma, et ma sind kutsuksin…

  Costello, ikka veel kuri nagu… Mentak. 👿

 2. Twilightist ja Uko toolist on kahju. Ja see oli ka muidugi nõme, et isand Lannister ehk mina kohe alguses välja söödi.
  Suurim rõõm, mis ma senini sellest mängust saanud olen, on siis loomisrõõm. Loodetavasti järgmine mäng on etem.

  Vähemalt ma sain lõpus leedi Arryni väsides nende sõjaminister olla ja lõppeks jäi Arryni võit täpselt üks käik hiljaks. Neetud liivanärijad Martellid. Aga noh, see viimane käik polnud mitte esimene viga sel õhtul.

  Ja see Blue Moon City oli kink nagu rusikas silmaauku, sest 9 mängija AGOTis on olemas 3 Targaryeni draakonit, keda õhtu alguses tähistasid mul kolm pappmarkerit. Blue Moon City-st aga tuli kolm lahedat draakonit täpselt õigel hetkel – kui leedi Targaryen endale ühe sellise puhastustules välja haudus. Mõnikord kohe veab 🙂

  • Olen täiesti nõus. Endalgi hakkas vaesest Lannisterist kahju ja peaaegu oleks välja pakkunud uue mängu algatamist. Olin ju pea-asjalikult mina selles süüdi (nii väljasöömises kui Uko toolis…).

   Aga järgmine kord vähemalt teame… 😛

 3. jõudsin siia läbi mitmete otsingute ja tekkis küsimus kust mänge tellite/ostate? oskate äkki soovitada mingit neti kauplust kust neid saaks okei hinnaga soetada. olen ise meeletu lauakate fänn ja olgem ausad eesti lauamängupoodide valik on väääga kesine.

  Tuleb mainida et oli isegi siis väga huvitav lugeda kui ise mängu pole mänginud:p

 4. Kõige lihtsam on osta mäng Ludo lauamängupoest. Asub üks neist Tallinnas, teine Tartus.
  Kui aga soodsama hinnaga tahad, siis on kõige mõttekam vaadata e-bay’sse. Sealt võib vahel saada uskumatult häid pakkumisi. Muidugi soovitaks enne proovida, kas üldse on tarvis sellist ostu ette võtta – ehk ei meeldigi. 🙂

 5. […] et hulgaliselt on valminud ka fännide poolt meisterdatud mängulaudu rohkematele mängijatele. 9-mängija Troonide mängust olen ma juba kirjutanud. Aga olemas on ka mängulaud 18′le mängijale, mille ainuke puudus on […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: